Je sice pravda, že nás dnes a denně lékaři varují před přílišnou spotřebou soli, ale pokud bychom ji vynechali ze svého života úplně, jistě by to ku prospěchu nebylo. Je prostě zapotřebí správné dávkování.
§ A to platí nejen v oblasti stravování, ale i v oblasti ošetření vody.
§ I když je pravda, že při tom koupání to maličko přehnat můžeme.
Bazénová sůl je nezbytným pomocníkem po celou koupací sezónu. Majitelé domácích (zahradních) bazénů, ke kterým si nechali nainstalovat salinizační jednotku, mohou volit mezi několika variantami mořské soli.
o Jednou z možností je tabletová sůl.
o Ta se používá jako regenerační činidlo pro ionexové kolony.
Pod označením „bazénová sůl“ se skrývá jemně mletá sůl v potravinářské kvalitě. Tento produkt je tedy vhodný pro úpravu a přípravu bazénové vody v domácích podmínkách. Sůl je přímo určena pro salinizační jednotky.
Čistý produkt bez nežádoucích příměsí
Sůl se těží v solném dole a poté se upravuje procesem vakuové rekrystalizace. Výsledkem je tedy čistý chlorid sodný, který v sobě neobsahuje žádné nežádoucí příměsi. ¨
§ Těmito příměsemi by mohly být jodidy či fluoridy.
§ Ty by mohly v průběhu elektrolýzy v salinizační jednotce zabarvit vodu do neesteticky vyhlížející hnědé barvy.
Při dávkování soli do bazénů a domácích koupališť je dobré držet se pokynů výrobce. Všeobecně ale platí, že se používá přibližně pět kilogramů na jeden metr krychlový bazénové vody.
o Tento produkt se dá využít i k léčebným účelům.
Například lidé trpící nějakou nepříjemnou kožní chorobou pociťují dobrý vliv soli na svou pokožku. Není tedy problém připravit si i více koncentrovanou solnou lázeň. Bazénová sůl je produkt natolik čistý, že není problém ho využít i v kuchyni při přípravě jídel. Sůl je prostě pro náš organismus nezbytná. Jen je nutné s ní zacházet opatrně a vědět, kde používat a v jakém množství.