Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ z prefabrikátů je velmi tenký, nezabere mnoho prostoru, a získal tím na oblibě mezi chataři a chalupáři, majiteli rodinných nemovitostí, i v průmyslových objektech. Především dokáže zajistit tolik potřebné zázemí, soukromí a privátní zónu klidu, která bezpečně oddělí vnější svět od toho našeho. Výška oplocení může být libovolná, nejčastěji od 150 do 250 cm, s přihlédnutím na řešení pozemku, potřebný výhled a případné kombinace s jinými materiály (kovem a dřevem).
Jednoduše se staví – se zděnými ploty se pojí obvykle řada komplikací. Nejprve se musí zhotovit výkopová rýha pro zabetonování základového věnce, na který se pak pokládají maltovou směsí spojované díly z kamenů, cihel či tvárnic. U betonových plotů je to trochu jinak, tam se vyhlubují otvory (kruhové) pouze pro sloupky, v dvoumetrových rozestupech, a mohou se zabetonovat nebo obsypat štěrkem a zeminou – záleží na další koncepci a postupu stavby. Každopádně se do drážek ve sloupcích jednotlivé desky pouze zasouvají, spoje jsou rozebíratelné, není je nutné lepit a utěsnit lepidlem či tmelem.
Nemusíte se jej všímat řadu let – jestliže budou svislé opěrné sloupky dobře ukotvené do země a desky vsazené do drážek tak, aby z nich nevypadávaly, půjde o prakticky bezúdržbové řešení na velmi dlouhou dobu, řádově roky až desítky let. První dny až týdny budete oplocení jistě se zájmem sledovat, bude totiž nové a dosud „neokoukané“, později vám však zevšední a ani nepomyslíte, že by na svém místě mohlo být něco jiného. A pokud vsadíte na esteticky přijatelný vzhled, případně kombinaci s jinými materiály, např. dřevem, získá vaše parcela na atraktivitě. Podstatné však je, že samotný beton (certifikovaná mrazuvzdorná směs) nepotřebuje ani natírat, ani před nátěrem škrábat a brousit, pouze s ohledem na umístění plotu je vhodné jej očistit od prachu a nánosů mechu a lišejníků.